Norsko

hlavní město: Oslo
rozloha: 385 199 km²
měna: Norská koruna (1NOK = 3,3Kč)

Norsko je skandidávský stát s parlamentní monarchií, nezávislý od r. 1905, jehož prvními obyvateli byli proslulí Vikingové, kteří přišli z Dánska. Norsko se skládá nejen z pevniny, ale také z mnoha malých ostrovů a souostroví, z nichž rybářsky nejzajímavější jsou Lofoty a Vesterály.

Podnebí v Norsku je ovlivňováno systémem Golfského proudu a tak jih Norska má oceánské klima, zatímco sever Norska je subpolární/subarktický. Oceánské klima se vyznačuje malými denními i ročními rozdíly teploty vzduchu v průběhu ročních období. Pro tento typ podnebí je rovněž typická vysoká oblačnost s velkým množstvím srážek, které jsou také rovnoměrně rozloženy během všech ročních období. Na to je potřeba vždy když plánujete Vaši rybářskou dovolenou myslet a vybrat vhodné oblečení.

Rybaření v Norsku

O chytání ryb v Norsku vypráví mnoho legend a mnohé z nich jsou pravdivé. Rybaření v Norsku musíte zažít a pokud bude alespoň trochu dobré počasí, může že se i Vaše rybářská dovolená změnit v jednu z nich.

Norsko pro nerybáře

Na rybaření v Norsku je fascinující nejen samotné rybaření, ale i krásná příroda a příjemní lidé. Můžete tedy na Vaši rybářskou dovolenou vzít i svoji rodinu a zatímco Vy budete rybařit, mohou se Vaši blízcí věnovat trekkingu a objevovat místní krásy. Ne nadarmo se používá označení „Nordic walking“ pro trekovou chůzi s hůlkami, vzniklo právě tady.