Slovinsko

hlavní město: Lublaň (Ljubljana)
rozloha: 20 273 km²
měna: euro (1EUR = 25,5Kč)

Dříve Jugoslávie – dnes Republika Slovinsko je středoevropský alpský stát s přístupem k Středozemnímu moři. Slovinsko je převážně hornatá země a je 3. nejlesnatější zemí v EU.
Ve Slovinsku se střetávají čtyři významné evropské geografické regiony – Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří. Nejvyšší horou je Triglav se 2864 metry – ten při přechodu Slovinsko-Italských hranic uvidíte velice zblízka. Průměrná nadmořská výška je 556,8 metrů. Přestože leží při pobřeží Jaderského moře, podstatná část Slovinska se nalézá v povodí Černého moře.

Dovolená ve Slovinsku je díky dobré dopravní struktuře rychle dostupná (cca 8 hodin autem do hl. města), ne příliš finančně náročná, dá se pojmout několika způsoby. Od koupání v moři, po vysokohorské túry nebo relaxaci v termálních pramenech k rybaření.

Nemusíte se bát vycestovat co „cizí země“. Slovinsko patří do EU, nepotřebujete žádné vízum, není těžké se zde domluvit díky slovanské podobnosti jazyka a platí Vám zde i evropská pojištěnecká karta. Poznejte mnohé další výhody tohoto státu a hlavně jeho krásu přírody s naší cestovní agenturou.

Slovinské podnebí se dá popsat jako kontinentální, alpské, ale i středomořské. V červenci se teploty pohybují okolo 21°C, v lednu pak kolem 1°C.

Rybaření ve Slovinsku

V okolí horského masívu Triglav ve Slovinských Alpách je několik překrásných údolí protkaných křišťálově čistými křídovými řekami plnými zdravých a bojovných lipanů, pstruhů obecných, pstruhů duhových a na některých vodách i pstruhů mramorovaných dorůstajících délek přes jeden metr. Je obrovskou výzvou pro muškaře v těchto průhledných říčních partiích přelstít a zdolat tyto velikány. Loví se zde zásadně na jednu umělou mušku bez protihrotu. Muškařská sezona začíná 1. dubna a končí 15. Listopadu.