Muškaření ve Slovinsku, povodí Soči

Sezona a rybářské revíry

Ve Slovinsku začíná rybářská sezona 1. dubna a končí 31. října. Povolen je lov muškařením na jednu nástrahu – suchá muška, mokrá, streamer nebo lov na nymfu. Všechny řeky jsou chytatelné de facto celoročně, výjimku tvoří období tání sněhu a také po silných dešťích. Voda však rychle odtéká, takže se řeky brzy vrací ke svojí tyrkysové barvě.
Tolminská družina obhospodařuje cca 120 km vodních toků od nejmenší Trebuščici až po majestátní Soču. Dalšími řekami jsou Bača, Tolminka a Idrica. Tolminka je známa výskytem velkých lipanů, Bača nádherných pstruhů duhových a Idrica se Sočou jsou domovem největších pstruhů mramorovaných. Trebuščica je jakýmsi horským klenotem tvořícím pomyslný náhrdelník z perel, které připomínají neustále se opakující průzračné malé, ale hluboké tůně plné lipanů a pstruhů všech druhů. Slovinsko je muškařský ráj!

Ubytování a servis

Jednotlivé turnusy jsou organizovány pro 5 rybářů s ubytováním v osamoceném luxusním penzionu na břehu řeky Idrice s kvalitním vybavením. Majitel je sám rybář a aktivně muškaří, tudíž je penzion příjemně tematicky vyzdoben. Restaurace s krbem je příhodná pro chladnější dny, zatímco venkovní terasa láká k večernímu posezení, nebo obědu pod stínem slunečníků. Na terase také nejčastěji vážeme mušky, probíráme muškařskou taktiku a rybářské zážitky. Naprostá pohoda s výhledem na křišťálovou Idrijci…

Pokoje a strava

  1. apartmá pro 4 osoby s obývákem, dvěma ložnicemi, kuchyní, velkou terasou, koupelnou s vanou a wc, TV
  2. dvoulůžkové pokoje s obývákem, ložnicí, balkonem, sprchou, wc, Tv

Stravu si po dobu pobytu zajišťuje každý sám, restaurace je velice příjemná a hostitelé Vám snesou modré z nebe. Na vyžádání je možno za příplatek zajistit polopenzi v hotelové restauraci.

Cesta

Vyjíždíme nejčastěji ze čtvrtka na pátek o půlnoci z Prahy (místo odjezdu lze po dohodě změnit) a odjíždíme ze Slovinska v neděli v osmnáct hodin. Dopravu zajišťujeme luxusním minibusem. Cesta trvá 8 hodin.

Cena

sezona duben – říjen 3 denní rybaření – muškaření 11500 Kč
sezona duben – říjen 7 denní rybaření – muškaření 21900 Kč

Po dohodě je možno turnus prodloužit a nebo uskutečnit v jiných termínech. V takovém případě Vám obratem zašleme kalkulaci.

Cena obsahuje

Součástí ceny jsou všechny transfery, ubytování, povolení k rybolovu a první den 2h služby rybářského průvodce zdarma. Průvodce na celý den stojí 80EUR.