Kanárské Ostrovy

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací jsou Kanárské ostrovy nacházející se v severním Atlantiku, poblíž Afrického pobřeží (cca 100km). „Kanáry“ jsou od 15. století autonomní oblastí Španělska a zaujímají rozlohu 7 447km². Nejvýznamnějšími ostrovy jsou Gran Canaria s hlavním městem Las Palmas de Gran Canaria a Tenerife s hlavním městem Santa Cruz de Tenerife.

Díky svému podnebí jsou kanáry přezdívány „Ostrovy věčného jara“. Leží v subtropickém pásmu, což zaručuje minimální výkyvy teplot. V zimním období se teplot pohybují okolo 21°C a v létě teploty dosahují 25°C. Průměrná teplota vody je 20°C.
Toto klima láká turisty převážně z evropy hlavně v zimní sezóně.

Na ostrovech je úředním jazykem španělština, ale domluvit se zde dá i německy a anglicky. Hlavní měnou je 1 euro.

Kanárské otrovy mají hned několik zajímavostí. Jednou z nich je pověst o ohromných psech, kteří v dávných dobách hlídali tyto ostrovy – od těchto psů je odvozeno i jméno celého souostroví. Další zajímavostí je místní kuchyně. Nejrozšířenější pokrm „Papas arrugadas“ – nebo-li malé brambory vařené v slané vodě najedte na každém jídelním lístku a opravdu stojí za to je ochutnat. Buď jako přílohu k čerstvé rybě nebo jako samotné s typickou omáčkou „Mojo Picón“. Ostrovy jsou také vyhlášené svým vínem pěstovaným v sopečných oblastech.

Turistickými lákadly jsou přenádherné papouščí parky, delfinária, rozmanitost přírody, bílé pláže, temperamentní obyvatelé, španělská hudba a tanec – s nimi spojené proslulé karnevaly a novinkou je i rybolov na otevřém oceánu.