Rybaření v Karibiku, Venezuela, Los Roques

Přírodní rezervace Los Roques

Perla karibského moře, kde si celoročně můžete splnit svůj sen a ulovit jednu z mnoha bonefish, kterými souostroví Los Roques oplývá. Ne nadarmo se říká, že archipelago Los Roques je bonefishí ráj na Zemi. Po vystoupení z letadla na ostrově Grand Roque se o tom můžete přesvědčit v blízkém přístavišti, kde mezi loděmi proplouvají hejna bonefishí z nichž mnohé mají více než 70cm. A co teprve až vezmete do ruky prut a poprvé okusíte prudký nekompromisní výpad stříbrného torpéda! Pro Vaše rybářské zážitky je k dispozici rozlehlé souostroví na ploše více než 1500km čtverečních s množstvím atolů, mělčin a 42 ostrovů – některé jsou však chráněnou rezervací se zákazem vstupu.

Rybářská sezona v Karibiku – Los Roques

Rybařit na Los Roques lze celoročně, přes léto však přichází sezona monzunů. Ideálním obdobím pro rybáře je podzim, zima a začátek jara od října do května. V podzimních měsících připlují do mělčin a mangrovů ve větším počtu tarponi, španělské makrely a na hloubkách se objeví více tuňáků. Populace bonefish, permitů a místních tarponů je celoročně stálá.

Rybaření – muškaření vs. přívlač

Kromě všudypřítomných, někdy opatrných, jindy hltavých bonefish se můžete zaměřit na další vyhledávané ryby karibiku – tarpony a permity, které vás, stejně jako bonefish odmění nezapomenutelným soubojem. Souboj s tarponem se v prvních okamžicích odehrává více ve vzduchu, než ve vodě, takže o adrenalin nebude nouze. Stejně napínavý je i lov permitů, které patří mezi nejvychytralejší protivníky zdejších vod. Další hojně zastoupené druhy ryb jsou: jehlice (až přes 1m), více druhů jacků, kranasi, bonita, spanish mackerel, barakudy – na tyto ryby pohodlně dohodíte během brození, za dalšími se musíte vydat lodí na moře – plachetníci, dorada, velké barakudy, tuňáci, bonita, velcí kranasi. Lovit se dá muškařením, přívlačí a také oběma způsoby na trolling, pokud se nechcete věnovat čistokrevnému big-game trollingu.

» Výbava » Muškaření » Přívlač

Rybářská výbava, oblečení a doplňky

Tropické klima klade vysoké nároky nejen na rybáře, ale i na jeho výbavu. Určitě se Vám bude hodit lehké a prodyšné oblečení s vysokým UV faktorem a pro lov v okolí mangrovů také s ochranou proti komárům. Nezapomeňte na dobré sluneční brýle, UV kosmetiku a nějakou láhev na doplňování tekutin – během chytání je nutno vypít alespoň 2 litry.

Doporučená výbava

Tričko s ochranou proti UVKošile proti komárům s UV faktoremšortky do vodyčepice proti komárůmšátek UVrukavice UVflats bootsledvinkakleštěbrýle na moře

Výbava pro muškaření

Jaký muškařský prut na tarpony, bonefishe nebo permity?

e-Shop: prut Monfish eXact Bone CrusherNejvhodnější jsou pruty s rychlou akcí a dostatečnou silou – to první budete potřebovat kvůli přesnému házení i za větrného počasí a sílu pro rychlé zdolání velice bojovných ryb.
Pro lov bonefish se hodí pruty aftma #8, na permity #8-10 a na tarpony #10-12.

Muškařské Šňůry:

mastery textured Doporučujeme výhradně muškařské šňůry určené do tropických podmínek – méně se motají v teplé vodě a mají vyšší nosnost.

 • Plovoucí – nejnutnější a nejuniverzálnější, hodí se pro lov na mělčinách ale i z lodi v mangrovech
 • Intermediální – doplňková šňůra na hlubší vodu
 • Potápivé – pouze na trolling při lovu tuňáků, barakud, kranasů, plachetníků

Vlasce a muškařské návazce

Fluorocarbon SAČistá voda a bojovné ryby z nich mnohé mají opravdu hodně zubů si říkají o použití odolného návazcového materiálu – fluorocarbonu. Při muškaření na mělčinách je vhodné použít 20lb ujímaný návazec, stejně tak i za větru.

Přívlač

 • Bonefish – přívlačové pruty pro lov bonefish nemusejí být moc dlouhé, nebudete totiž potřebovat házet tak moc daleko, jako spíš přesně. Ideální délka je 7′-8′ (210-240cm) v gramáži 10-40g, akce light až medium. Naviják by měl pojmout cca 200m 0,25mm vlasce.
 • Permit – platí to samé jako pro bonefish, jen prut a vlasec mohou být silnější, permit je totiž o něco těžší a bojovnější.
 • Tarpon – nezáleží tolik na délce prutu, jako na síle – musíte totiž proseknout kostěný pancíř tarponí tlamy (např. 240cm / 100g). Vlasec/šňůra 10-15Kg, alespoň 200m. Naviják by měl mít pořádnou brzdu.

Cesta

Let z Evropy trvá okolo 9 hodin, odlety jsou nejčastěji z Prahy s jedním mezipřistáním. Pokud je to možné, ještě ten samý den se odlétá na souostroví Los Roques pravidelnou linkou, čas letu je zhruba 40 min. V případě nenavazujícího přeletu je zajištěn hotel s klimatizací a odvoz hotelovým mikrobusem z letiště a zpět.

Ubytování a servis

 • Ubytování v Carasasu – klimatizovaný hotel s restaurací, wifi a počítače k dispozici zdarma
 • Ubytování na Los Roques posada **** – s polopenzí i plnou penzí, pokoje jedno (mírný příplatek), dvou a třílůžkové, klimatizace na pokoji, vlastní WC i sprcha, internet, posada zdarma zajišťuje i odvoz lodí na okolní ostrovy – boat-taxi
 • Ubytování na Los Roques posada *** – s polopenzí i plnou penzí, pokoje nejčastěji dvoulůžkové, klimatizace na pokoji, vlastní WC i sprcha

Rady

Na ostrovech lze dokoupit snad vše, co by vám při cestě mohlo scházet, hygienické prostředky, náhradní baterie, plážové oblečení a další vybavení. Co však neseženete je jakákoliv kloudná rybařina. Pár koleček vlasce a háčky pofiderní kvality mají ve většině obchodů. Pokud však budete chtít něco na přívlač, nebo muškaření, doporučujeme se dobře předzásobit. Ztráty mušek se pohybují tak 5ks denně. Pokud můžete, vezměte si s sebou vázání. Přebytky pak můžete „věnovat“ nešťastníkům, kterým bonefishe pročistili krabičky, rádi je vyváží třeba karibským rumem… ;)

Cena zájezdu, rezervace a další informace

Posada **** 7dnů rybaření + cesta 49600 Kč
Posada **** 10 dnů rybaření + cesta 58900 Kč
Posada *** 7dnů rybaření + cesta 44800 Kč
Posada *** 10 dnů rybaření + cesta 53900 Kč
Posada ** 7dnů rybaření + cesta 34800 Kč
Posada ** 10 dnů rybaření + cesta 43900 Kč

Cena zájezdu obsahuje

 1. Ubytování v Caracasu – 2 noci v hotelu + transport z letiště a zpět
 2. Ubytování na Los Roques – příslušný počet nocí v Posadě s polopenzí (kontinentální snídaně a večeře)
 3. Spaní nejčastěji ve 2-3 lůžkových pokojích s klimatizací a privátní sprchou
 4. Leteckou přepravu z Caracasu na Los Roques a zpět
 5. Povolení k rybolovu
 6. Při naplnění turnusu alespoň 6 rybáři je k dispozici český delegát se kterým je možné se také domluvit na průvodcování, případně na dovázání chybějích vzorů mušek a zapůjčení rybářské výbavy

Další platby

 1. Přepravu z Prahy nebo jiných evropských letišť do Cracasu: cca 20tis Kč, ale čas od času seženeme i letenky za polovinu
 2. Místní rybářský guide s lodí a s povolením ke vstupu do parku: 250-350 USD
 3. Přeprava lodí na okolní ostrovy: 150-450 Kč